אצות ופוטוסינתזה
מידע כללי

5 עובדות שכדי לדעת על אצות ופוטוסינתזה

אצות ופוטוסינתזה
  1. אצות (Algae; ביחיד: Alga) הן קבוצה של אורגניזמים מבצעי פוטוסינתזה. האצות חסרות שורש ונבדלות מצמחי המים הרגילים בדרך הרבייה שלהן. רובן חיות מתחת למים ובמקומות לחים אחרים. פוטוסינתזה הוא התהליך שבו מיוצר המזון בצמחים, אצות ויצורים חד-תאיים אוטוטרופיים. אחד מתוצרי הלוואי של התהליך הוא החמצן, שחיוני לקיום החיים בכדור הארץ.

  2. פוטוסינתזה אצות מייצרות משתמשות בפוטוסינתזה (הטמעת אור)לייצור אנרגיה בתהליך בו חומרים אי אורגניים משמשים כחומר גלם לבנית חומר אורגני, תוך ניצול אנרגיית האור. כלומר המרת אנרגיית אור לאנרגיה כימית. תהליך זה מתקיים ביצורים חיים בהם יש מנגנון המסוגל לקלוט ולנצל את אנרגיית האור. האברון התאי בו מתרחש התהליך הוא הכלורופלסט. חומרי הגלם של התהליך הם פחמן דו-חמצני ומים.

  3. חמצן אצות ומיקרו אצות "אלופות" בניצול יעיל של פחמן דו-חמצני מהאטמוספרה והמרתו לחמצן, יחד חיידקים מסוימים הן אחראיות לבין 30% – 50% מסך קיבוע הפחמן הדו-חמצני בעולם. חלק נכבד מהנתון הזה יש לזקוף לזכות האצות החד תאיות בים. בנוסף, האצות החד תאיות מספקות בערך חצי מהחמצן שבאטמוספרה.

  4. מינרלים אצות עשירות בערכים תזונתיים ומהוות מקור חשוב לצריכה של וויטמינים, מינרלים, חלבון, חומצות שומן, סיבים תזונתיים ונוגדי חמצון.

  5. טרנד בריאות עולמי בשנים האחרונות שימוש באצות לצרכי תזונה הפך לטרנד הערך התזונתי של האצות כבר ידוע, והן הפכו לפריט מזון חשוב בקרב שוחרי בריאות ותזונה ברחבי העולם – ניתן לצרוך אותן גם כתוסף תזונה.

כל המידע הרפואי/ שאינו רפואי, לרבות מידע אודות שיטות והמלצות טיפול/מידע תרופתי/גופים מקצועיים/גורמי טיפול, שמופיע באתר, מובא כמידע כללי ואין לראות בו בשום אופן תחליף לייעוץ/טיפול רפואי פרטני על ידי גורם רפואי מוסמך או המלצה על גורם רפואי/גוף רפואי או טיפולי כלשהו, פרטי או מוסדי. האתר נועד לרכז מידע כללי ואין להסתמך על המידע שבו בנפרד ו/או בניגוד ו/או כתחליף לייעוץ רפואי מותאם.

כל מידע שמוצג באתר נאסף ו/או נוצר לפי מיטב ידיעת בעלי האתר ומתוך כוונה להנגישו לציבור המעוניין. על כן, יתכן שהמידע יכיל טעויות ו/או אי-דיוקים ו/או שגיאות. כל העושה שימוש ו/או מסתמך על המידע שבאתר עושה זאת על דעתו ואחריותו בלבד. התוכן והמידע שמופיעים באתר אינם מהווים מידע רשמי של משרד הבריאות ו/או בתי החולים ו/או קופות החולים בישראל ו/או הגורמים המבטחים, והוא אינו מופעל בחסות מי מהגורמים הללו.

בכל מקרה של סתירה בין המידע המופיע באתר לבין מידע שמופיע באתרים ו/או פרסומים רשמיים של מי מהגופים הללו, יש להסתמך על המידע שבאתרי ו/או פרסומי ספקי השירותים הרפואיים.