טלפון

089222524

אימייל

info@puremagics.co.il

שעות פעילות

ראשון -חמישי : 8:00-17:00

אסטקסנטין הוא נוגד חמצון אדום המופק מאצות ירוקות בשם  Haematococcus pluvialis – המקור העשיר ביותר בטבע לאסטקסנטין טבעי. כאשר האצה חשופה לתנאים קשים ("ייבוש" בשמש, ללא אוויר ומזון) היא מייצרת את החומר הנקרא Astaxanthin כדי לשמש כמגן מגן מפני הסביבה החיצונית.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

בטבע שנמצא בצמחים ויצורים ימיים כמו שרימפס, סלמון, סרטנים ועוד. הוא שייך למשפחת הקרוטנואידים ונחשב לאחד מנוגדי החמצון החזקים והיעילים בעולם. המבנה המולקולרי שלו מאפשר לו להיות פעיל ויעיל בהרבה מכל נוגד חמצון המנטרל רדיקלים חופשיים. כנוגד חמצון הוא מולקולה יציבה מספיק כדי לתרום אלקטרון לרדיקליים החופשיים ובכך לנטרל אותם ולגרום להפחתה משמעותית של העומס החמצוני בגוף, ולהגן על התאים מפני חמצון, נזקים ופגיעה רחבה בתפקוד המערכות בגוף.

הייחודיות של Astaxanthin היא שהמולקולה שלו מסיסה הן במים והן בשומן, ופועלת גם בתוך התא וגם במעטפת ובכל יכול להגיע למקומות רבים יותר בגוף. הוא בעל פעילות רפואית רחבה יותר מרוב נוגדי החמצון, מבלי להוות בעייתיות במנגנון הפעילות של הגוף. לאור הייחודיות של מבנה  המולקולה היא בעלת יכולת נטרול מגוון רחב של סוגי רדיקליים חופשיים ומכאן נובע חלק מהעוצמה שלה. לכן רבים מגנים את Astaxanthin כ"מלך של נוגדי החמצון" והתאמת חומר הגלם למספר רחב של יישומים.

 

 

 

 

 

 

 

הסגולות של אסטקסנטין

אסטקסנטין הוא אחד מהאנטי אוקסידנטים החזקים ביותר שהטבע יכול להציע. ההשפעות המופלאות של אסטקסנטין על בריאות האדם מתחילות מהיכולת שלו לחדור לתאים ברחבי הגוף, להילחם ברדיקלים חופשיים ולהגן על המבנה התאי מנזקי חמצון.

מחקרים רבים הדגימו את תרומתו של אסטקסנטין לשמירה על בריאות העיניים, במיוחד במניעת מחלות כמו AMD (התפרקות מקולרית קשורה לגיל) וקטרקט. בנוסף, האנטי-אוקסידנט העוצמתי זה עשוי לשמש כחומר משמעותי במניעת מחלות לב וכלי דם, שכן הוא משחרר את הלחץ האוקסידטיבי בעורקים ומעודד את אלסטיות העורק.

בתחום הדלקת והאימונולוגיה, אסטקסנטין מראה יעילות בהרגעת מערכת החיסון ובהבאת מענה לתהליכי דלקת ברחבי הגוף. השימוש בו מחלחל למחלות אוטו-אימוניות, שבהן מערכת החיסון מתחילה לתקוף את התאים של האדם עצמו. אחד התחומים בהם אסטקסנטין מראה נתוני הבטחה הוא בהארכת אורח חיים בריא, שמבוי ממחלות כרוניות ודלקתיות.

בנוגע לעור, אנו יודעים שאחד ממרבי האויבים שלו הוא השמש. אבל אסטקסנטין לא רק שמעניק הגנה מהשמש מבחוץ, אלא גם מבחינה פנימית. השימוש בתוסף אסטקסנטין ידע להאריך את ההשתנה של העור לנזקי UV, מה שמשמעו שהעור שלנו לא רק שנראה צעיר יותר, אלא גם מתמודד יותר טוב עם האלמנטים.

לבריאות השריר, אנו מבחינים בשיפור בביצועי השריר, במיוחד לאחר פעילויות אנארוביות.